050-9370950
ביופידבק – המשוב הביולוגי

הביופידבק פרץ אל התודעה הישראלית מתוך חלל שהניחה אחריה הרפואה המשלימה מהמזרח. הרצון לקבלת תשובות ברורות יותר היה כמעט טבעי, וכאן בדיוק המשוב הביולוגי התמזג עם הטיפול הקוגניטיבי ההתנהגותי.

אז מה זה בדיוק ביופידבק ולמה אנחנו זקוקים לו?

ביופידבק (או משוב ביולוגי בעברית), משמש כמעין מראה פנימית של הגוף במובן הפיזיולוגי והנפשי כאחד. המטופל מחובר דרך חיישנים לתוכנת מחשב וזו מציגה לו (ולמטפל כמובן) את הסימפטומים הפיזיולוגים המתעוררים בזמן מצבי רוח שונים: לחץ, חרדה, כאב, פחד וחשש מול שמחה, רוגע ושלמות הגוף עם הנפש. הרעיון הוא לקבל תמונה מדויקת ככל האפשר על נקודות הקושי ולהתאים פתרון  קוגניטיבי-התנהגותי לצרכיו של המטופל.

הנתונים שמתקבלים עוברים אבחון מקיף ומתוכם נסללת הדרך  לטיפול הנכון. הביופידבק משקף באופן מדויק את מצבו של המטופל וכן את התקדמותו ומכאן גם שמקצר את תהליכי ההחלמה והשיפור. מספר הטיפולים הממוצע נע בין 12 ל-16 מפגשים בהתאם להתקדמות ולתוצאות. טיפול בביופידבק מתאים למגוון שלם של קשיים אישיותיים וקשיים בתפקוד. במפגשים ניתן דגש על השיח והיחס בין המטופל לעצמו ובינו לסביבתו תוך סילוק הלחץ מהחיים היומיומיים.

ביופידבק – למי זה מתאים?

לאנשים בריאים המעוניינים לשפר את איכות חייהם ובכלל זה לשפר את מערכות היחסים בחייו, לשפר את רמת ההישגים בתחום התעסוקה והלימודים ולהעצים את האני הפנימי.
לאנשים העומדים לפניי אירועים מרגשים בחייהם מוצעת תוכנית ייחודית  וקצרה להכנה מנטלית לקראת חתונה וכן הכנה לעלייה לתורה. 

במקביל, הטיפול בביופידבק מתאים
לאלו הסובלים מהתקפי זעם וחרדה, מאי שקט, מכאבים חוזרים ונשנים שמקורם פסיכוסומטי, מיתר לחץ דם ומחרדות (נהיגה, קהל, חברתית, מבחנים, טיסה.).

"הגעתי לטיפול ללא ידע ברור אודות הביופידבק. החיבור להיבטים פיזיולוגיים היה חדש ומפתיע כאחד. כבר בטיפול הראשון הבהרת את הפרוצדורה וציידת אותי בתרגילים לבית. התרגול שילב התייחסות לתגובות הפיזיולוגיות ולדפוסי החשיבה. אני מודה לך מאוד על הרגישות, הקשב שהיה מעבר למלים ולמיידיות של התמורות שחוויתי", ש.מ