050-9370950
ביופידבק לילדים ולבני נוער – המשוב הביולוגי מראה לכם מה עובר על הילד

"הביופידבק הוא בעצם סל פתרונות שלם ומותאם, ללא טיפולים תרופתיים, בלי ריטלין וללא צורך בשעות רבות של טיפול. אין ספק שזוהי שיטת הטיפול המומלצת והמדויקת ביותר כיום".

מדובר בשיטה טיפולית מודרנית שבאה להעניק מענה ממוקד ולמטופל ולסביבתו. בקליניקה של דבורה חורש, ביופידבק וטיפול קוגניטיבי התנהגותי, תמצאו דרכי טיפול שונות ששמות את הדגש על אבחון נכון, קשב והתאמה לצרכיו של המטופל כאשר המטרה היא להשיג איזון ושליטה בתפקוד.

ביופידבק לילדים מציג בפני הילד המטופל והוריו את ההתרחשויות הפיזיולוגיות בגופו של הילד בזמן שינויים רגשיים. זהו בעצם אותו משוב (פידבק) שאנו מקבלים מהתוכנות המסייעות לנו, המטפלים, באבחון הראשוני ובטיפול השוטף. התוצאה היא זיהוי ממוקד ולמעשה כמעט מושלם של הבעיות מהן הילד סובל.

• התפרצויות זעם אצל ילדים
• טיפול בחרדות (חרדה חברתית, חרדת נטישה חרדת מבחנים)
• טיפול בפחדים
• ביישנות אצל ילדים
• טיפול בטיקים

ייחודו של המשוב מאפשר לילד המטופל להבין את השינוי המתחולל בזמן תסכול או לחץ (stress), וכאן בדיוק משתלבת אישיותה ומיומנותה של המטפלת. בקליניקה של דבורה חורש ישנן תוכנות מחשב מיוחדות הבנויות כמשחקים שמטרתן להעניק לילד כלים נוספים להתמודדות. השיח הטיפולי, הדמיון המודרך ושיטות הנשימה משלימות את הפאזל העדין ויוצרות את האפקט החיובי ולהשגת  איזון הגוף  ולהחזרת החיים למסלול נורמאלי.

הביופידבק בא לתת מענה של כאן ועכשיו, אינו מתפרש על חודשים ארוכים ומתאים במיוחד לאלו שלא ממהרים לטפל בילד בסיוע תרופתי. הטיפול עצמו בא לעקור את הבעיה מהשורש ולהצמיח קרקע פורייה יותר לחיבור נכון ומתאים לילד ולסביבתו. דבורה חורש (לינק לאודות) הינה מומחית לטיפול בביופידבק ועובדת בשת"פ עם קופ"ח לאומית וחברות הביטוח. הקליניקה הינה היחידה בעיר רחובות ומספקת מענה לתושבי השפלה והמרכז.