050-9370950
בס"ד אייר תשע"ז, מאי 2017

טיפול בחרדת טיסה:

מכתב המלצה חרדת טיסה:
לדבורה היקרה הגעתי עם פחד מטיסות שמנע ממני לטוס מספר שנים. באתי עם תקווה גדולה אך עם זאת גם עם ספק מאוד גדול. מהפגישה הראשונה הרגשתי חיבור לדבורה והיחס האכפתי שלה לתהליך נתן לי המון מוטיבציה והפך את התהליך להרבה יותר נעים, על אף ההתמודדות. במהלך התהליך קיבלתי המון כלים וידע ופתחנו המון דברים. הידע תרם מאוד לתהליך ובסיום אפילו טסתי והשיטות נבחנו בשטח. הצלחתי להתמודד ואני מקווה שאני אמשיך, אתמיד והכלים והשיטות ימשיכו להוריד את הפחד ואפילו אצליח לשכוח ממנו.

מאוד ממליצה על דבורה, התהליך, הכלים והיחס. ורוצה להודות מכל הלב.
בברכה,
שני

ביופידבק בעיות קשב וריכוז אצל ילדים:
לכבוד,
דבורה חורש
שמי רחל ואני רוצה להודות לך על הטיפול המסור בבני, אדיר.
כחודש לאחר תחילת שנת הלימודים תשע"ז, הבאתי אלייך את בני לטיפול עקב בעיות של אי- שקט בכיתה: קימה, פטפוט בלי הפסקה והסתובבויות. מצבים שגרמו למורים קושי ללמד ולתלמידים אחרים להקשיב. כמו כן היו לו פחדים וכעסים.
את קיבלת אותו ללא שהות, הקשבת, הרגעת והנחית אותנו לגבי מהות הטיפול ודרכי הפעולה לשיפור הקשיים.
היית קשובה ואמפטית וגילית סובלנות רבה לקשיים.
הטיפול שלך היה מקצועי ויחד עם זאת רגיש מאוד.
את הטיפול סיימנו לאחר כ-16 מפגשים, ויצאנו לדרך עם הרבה טיפים שנלמדו על מנת לפתור את הבעיות איתן הגענו.
כיום, לאחר כ-3 חודשים מסיום הטיפול, חל שיפור משמעותי בהתנהגותו של בני, ואם יש קושי אנו חוזרים ומשתמשים במה שלמדנו אצלך.
אני מודה לך מקרב לב בשמי ובשם בני, אדיר, על הטיפול, הזמינות, ההקשבה והנכונות לסייע.
אני מאחלת לך כי תמשיכי להעניק מיכולותייך ומכישורייך, באותה הנדיבות שהענקת לנו, לכל אלו הזקוקים לך.

בברכה ובהוקרה גדולה
רחל ואדיר.

טיפול בהתפרצויות כעס אצל ילדים: 
אוגוסט 2016
לכל מאן דבעי,
ברצוני להביע את הערכתי ותודתי למטפלת בשיטת ביופידבק- הגברת דבורה חורש.
הגעתי אליה בפברואר 2016 עם בני בן התשע, במטרה לתת לו כלים לשלוט בכעסים.
אל השיטה התוודעתי דרך המחנכת של בני. אל דבורה הגעתי דרך ביטוח המשלים של קופ"ח לאומית. במפגש הראשון מבין 16 המפגשים נוכחתי גם אני וקבענו תוואי ומטרה לטיפול.
את השיפור הרגשנו כבר לאחר המפגש השלישי, גם בבית וגם בבית הספר כפי שהעידה מורתו. את ההצלחה אני זוקפת כמובן לדבורה שהדריכה בחכמה וברגישות, למרות שאמרתי לה כי בני סרב להגיע לטיפול מחשש לסטיגמה שתדבק בו.
כמו כן חשובה מאוד ההתמדה והרצף של הטיפולים למרות הקשיים וכן שקיפות מלאה כלפי המטפלת גם כשיש נסיגות.
השיטה מאוד ידידותית ומתאימה לילדים ולעולמם, שכן מדובר במשחקי מחשב.
ולסיום, למרות שעברו מספר חודשים מהטיפול האחרון, עדיין השינוי ניכר וגם החזיק מעמד יפה בזמן שהיינו בטיול משפחתי בחו"ל, ושהינו יחדיו 4 נפשות 24 שעות ביממה.

בברכה
עופרה וגיא.

ביופידבק לילדים - חרדה חברתית

דבורה היקרה, ברצוני להודות לך על הטיפול המוצלח בבני, ואני שמח לשלוח לך דברי המלצה שיוכלו אולי לשמש אותך באופן בכדי לעזור לילדים אחרים. אני מעדיף שלא להזדהות בשמי, אבל את יכולה להפנות אלי אנשים להמלצה אישית. בני בן ה-8 סבל בשהב האחרונה מסימני לחץ מוגברים וחיפשתי דרך לעזור לו להירגע. הוא מצמץ בעיניו, לא היה יוצא להפסקות עם החברים וניכר שעבר תקופת לחץ וחרדה. הגענו לדברוה שהסכימה לטפל בבני בביו-פידבק למרות גילו הצעיר. לאחר מספר פגישות הרגשנו את השיפור הניכר בילד. הוא התחיל לצאת להפסקות, והמצמוצים שלו ירדו באופן ניכר ביותר. כמו כן, נראה שהוא הפך רגוע יותר וחייכני מאשר לפני הטיפול. דבורה אישה נעימה שהצליחה ליצור קשר עם הילד שהגיע בשמחה לפגישות איתה. על מידת המקצועיות של דבורה מעידה הצלחת הטיפול למרות כילו הצעיר של בני. בברכה ותודה", א'. 

ביופידבק לילדים - טיקים בילדים

"דבורה שלום, להלן משוב על טיפול הביופידבק לבני י' בן ה-12. רקע: י' הינו ילד רגיש שסבל זמן רב מהפרעות שהתבטאו בטיקים לא רצוניים, שיעול לא רצוני וכיו"ב. כשראינו את מצוקתו האישית של י' מכך; שזה מחד מפריע לו ומעידך אינו מצליח להתגבר על כך, פנינו ליעוץ אצל נוירולוג אשר המליץ על טיפול הביו פידבק. הטיפול: י' הגיע לטיפול אצלך עם רצון לשתף פעולה כדי להתגבר על בעיות אלו. ואכן במהלך הטיפול אחרי מספר טיפולים קטן מיד הובחן השיפור כשחלק מההפרעות נעלמו קליל ולגבי אחרים קיבל יובל כלים כדי להתמודד עמם. לסיכום אני מאד ממליץ על הטיפול במקרים כמו של י' אך כמובן חשוב שהילד ישתף פעולה ויאמין בטיפול. תודה רבה!" 

חרדות וקשיי תפקוד

"לדבורה חורש היקרה, המון תודה על הטיפול המסור, על הרצון והמסירות. מאוד עזרת לי לעבור תקופה קשה, לעזור כוחות ולהתגבר על קשיים, והכי חשוב ללמוד להתמודד עם מצבים בעתיד ולעבור אותם ביתר קלות. נתת לי אינספור דרכים ופתרונות והכי חשוב עזרת לי להאמין בעצמי. היית מאד סבלנית ועדינה והראית הרבה אכפתיות וזה היה חלק לא פחות חשוב מהטיפול. הדרכים השונות והתרגולים מאד עזרו עד כדי כך שאפילו הרשיתי לעצמי להפסיק עם תרופות קונבנציונליות שלקחתי בעבר כדי להתגבר על מצבים אלא. כמו כן סיפרתי לחבריי על דרך כזו או אחרת שלימדת אותי והם אימצו לעצמם וכך התמודדו במצבים בהם הם נתקלו. שהיה לך הרבה בהצלחה בהמשך והלוואי שתגרמי לאחרים שלוות נפש ובטחון עצמי כמו שגרמת לי. תודה רבה", א'

התקפי חרדה

"דבורה יקרה, אני רוצה להודות לך על הטיפול  הנפלא ועל היחס טוב  שלך, קיבלת אותי ברצון ונתת לי הרבה. אין ספק שאיכות החיים שלי השתפרה באופן משמעותי, כבר מספר חודשים שאני לא סובלת מהתקפי חרדה ובכי, אני מרגישה יותר טוב ורגועה, ולא מקבלת רעידות בכל הגוף.
אין ספק שיש לי עוד לעבוד על עצמי כי צריך להשיג את המטרה הסופית שלי ואני אעשה זאת.
תבורכי!", א'

חרדת נהיגה

"חוסר הצלחותיי במבחני הנהיגה גרמו לי לייאוש רב וחשתי שאולי לא אוכל לנהוג. הרצאה ששמעתי   ב"קאונטרי אזורים" בנושא ביופידבק  גרמה לי להתעניין  בשיטה זו  ופתחה לי צוהר  לעולם חדש ומרתק בו הבנתי ששיטת הביופידבק היא אולי הפתרון עבורי. במהלך הקורס למדתי טכניקות שונות בתחומי הפסיכופיזיולוגיה: דמיון מודרך, נשימות, הרפיית שרירים, מחשבות. למדתי לשנות דפוסי חשיבה שהיו מוטמעים בתוכי הרבה מאוד שנים,  למדתי טכניקות להרפיית  הגוף שלי ולשחרור מתחים על בסיס יומיומי. למרות שהטיפול היה קצר (רק 9 מפגשים) הוא היה מעמיק ותורם משום שהוא הסתמך על עבודה יומיומית. הטיפול "תקף" את פחד מבחן הנהיגה  בדרכים שונות ומגוונות ומכל פגישה יצאתי בתחושה שרכשתי ידע וכלים נוסף שיסייעו לי להתמודד עם הבעיה. הנשימות, הרפיית השרירים, המחשבות החיוביות ובעיקר המשוב שקיבלתי דרך התוכנה במחשב בנושא קצב סדירות דופק הלב גרמו לשינוי שהתרחש בי. וכשהגעתי לשבוע בו התקיים  המבחן הצלחתי להיות  במצב רגוע יחסית בהשוואה למצב בו הייתי בטסטים הקודמים וביום המבחן הייתי רגועה. הייתה לי תחושה  שרמת החרדה שלי ירדה ב 50% לפחות (אפילו חייכתי וצחקתי עם המורה שלי לפני הטסט, דבר שלא קרה בעבר). לכן ברצוני להמליץ על שיטת הביופידבק לכל אדם שסובל מחרדות,  פחדים, ממבחנים או מכל דבר. הטיפול בביופידבק הוא קצר, מהנה  והתוצאות מיידיות", מיכל.


הזעת יתר


"לאחר זמן ארוך של חיפוש אחר טיפול הולם בהזעת היתר המליצו לי על טיפול בשיטת הביופידבק.
היה חשוב לי שיתבצע טיפול בשורש הבעיה, ומכיוון שהנפש משפיעה על הגוף והפוך החלטתי שזהו הכיוון. נדהמתי לגלות בעזרת המדדים הפיזיולוגים כיצד המצב הנפשי שהייתי שרוייה בו באותו רגע השפיע בצורה חזקה ביותר על התגובות הגופניות שלי ובינהן ההזעה. 
בטיפול גיליתי, בעזרת דבורה, את המצבים השונים בהם אני נתונה המשפיעים על הופעת ההזעה וחומרתה. ברגע שזיהיתי את המצבים הספציפים בהם ההזעה מתגברת הצלחתי ע"י טכניקות של הרפיית הגוף ושינוי דפוסי החשיבה שתירגלתי עם דבורה להוריד את חומרתה הכללית של ההזעה, לעצור את החרפתה ולהוריד אותה במצבים ספציפים. אני מאמינה שעם תרגולים נוספים, הן בגוף והן בדפוסי החשיבה תצתמצם עוד יותר כמות ההזעה עד לכדי חוסר הרגשתה. בנוסף, אני מרגישה שיצאתי מורווחת מהטיפול גם בצורה עקיפה. מטרתי העיקרית הייתה לטפל בהזעת היתר, אך בכיוון שהמערכת הגופנית והמערכת הנפשית הן מערכות שמשפיעות אחת על השנייה תרגלתי חשיבה נכונה מה שהשפיע גם על תחושת הביטחון וההערכה העצמית שלי", אביבה.