050-9370950

מאמר2ואיך להתמודד עם חרדת מבחנים ללא תרופות ?

מהו ביופידבק?

שיטת טיפול זו מתאימה לרוב מצבי הלחץ והחרדה הפעם נתמקד בחרדת בחינות.

ביופידבק היינו כמו  מראה אשר מציגה לנו בזמן אמת את מצבנו הנפשי-גופני. כמו ראי רגיל בו אנו רואים אם אנחנו לא מגולחים, לא מסורקים או אם לבשנו את החולצה הפוך, כך מראה לנו הביופידבק את מצבנו הנפשי, הרגשי ואת מפלס החרדות .
מה מיוחד בשיטת טפול זו ?
שיטת הביופידבק מבוססת על הרעיון בו מתקבל משוב מדויק על המתחולל בגופינו. המשוב משמש מדד אובייקטיבי מוצלח לבעיה הגורמת סבל, ואשר לה איננו ערים בדרך כלל.

מהי חרדת בחינות?

חרדת בחינות הנה אופיינית ל -20% מהסטודנטים והתלמידים  דבר הפוגע בתפקודם בעת הבחינה. תלמידים וסטודנטים רבים לוקחים תרופות כדי להתמודד עם החרדה , למרות ששימוש בתרופות נפוץ יש בנטילתן לא מעט סכנות ותופעות לוואי ,לטיפול בביופידבק יש ערך מוסף אתה רוכש סל כלים להתמודדות עם החרדה ללא סכנות כלשהן וללא תופעות לוואי . חרדה כזו עלולה לפגוע ביכולת להצליח בבחינות.
  


מה עושים ?

אחד הטיפולים המוצלחים בהתמודדות עם חרדות בכלל ועם חרדת מבחנים הוא הטיפול בביופידבק .מדובר בטיפול חוויתי ממוקד ללא תרופות, המאפשר לתלמיד לרכוש תוך זמן קצר ידע , כלים ומיומנות של שליטה עצמית ,ריכוז וקשב .התלמיד לומד לזהות את תחושותיו ולהפוך את החרדה לאכפתיות ולנצל האנרגיה להצלחה במבחן.
     כיצד נעשה הטיפול?

בתחילה המטופל מקבל מידע על  המתרחש בגופו באמצעות  מסך מחשב  עליו מוקרנים נתונים המראים את התהליכים הפיסיולוגים המתרחשים בגוף במצב רגיל ובמצבי מתח .המטופל רוכש טכניקות שונות לאזן את עצמו כגון נשימה ,דמיון מודרך, שינוי המחשבות המייצרות את החרדה ועוד.ובמהלך הטיפול הוא מקבל פידבק רצוף ועקבי באם הוא מבצע את הטכניקות באופן יעיל .וכך הוא לומד  ומבין את יחסי הגומלין בין גוף לנפש וכן כיצד לשלוט לשנות את מצבו  ולאזן את עצמו.


מה מיוחד בשיטת טפול זו ?

טיפול קצר ויעיל , 8-12 פגישות .תוצאות הטפול וההטבה נשמרים לאורך זמן.


   המטופל  לומד באופן עצמאי לפתור את בעיותיו ללא תלות בתרופות.